Polskie powieści obyczajowe i romanse

Jeżeli chodzi o polskie powieści obyczajowe i romanse, to Katarzyna Grochola wiedzie prym. Trzeba przyznać, że jest ona naprawdę niesamowitą autorką, której książki sprzedały się w 4 mln nakładzie. Jak na polskiego twórcę, to liczba imponująca. Zanim na stałe zajęła się karierą literacką, imała się najróżniejszych zajęć. Można nawet śmiało powiedzieć, że autorka żadnej pracy się nie bała. Przykładem tego są chociażby ciężkie prace fizyczne w Londynie. Po powrocie z emigracji, Grochola miała nawet taki epizod, że odpisywała na listy czytelników w takich gazetach, jak “Jestem” i “Poradnik domowy”. Do tego przyszła pisarka najlepszych powieści, zaliczyła roczny epizod w biurze matrymonialnym. Później w końcu nadszedł ten czas, że Grochola postanowiła pisać i robi to z wielkim powodzeniem do dnia dzisiejszego. Jej dorobek literacki jest naprawdę imponujących rozmiarów, a każda wydana książka zawsze cieszy się niesłabnącą popularnością. Czas więc na to, aby poznać jej dzieła literackie.

“Zielone drzwi”

Pierwsza powieść biograficzna Katarzyny Grocholi, która chce w jak najlepszy sposób pokazać siebie swoim czytelnikom. “Każde zdarzenie, o którym piszę, miało miejsce. Każda osoba, o której piszę, istniała naprawdę. Każda moja miłość była prawdziwa. To jest moje życie.” – czas na to, aby poznać niezwykły świat tej autorki. Czy to możliwe, że bohaterowie, których możemy spotkać na kartach jej książek, mają coś z niej? Czy są to w ogóle nie związane postacie? Trzeba przyznać, że autorka stara się nam wykreować najróżniejsze sprawy w taki sposób, aby czytelnik nawet na moment nie stracił zainteresowania. Warto zapoznać się z tym wątkiem, gdzie poniekąd mamy szansę na to, aby poznać pracę nad tworzeniem nowych bohaterów. Ta książka jest naprawdę interesująca.

“Zagubione niebo”

Miłość w różnym wydaniu. Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, na czym tak naprawdę polega miłość lub chciałby poznać ją w wydaniu Grocholi, to w końcu na do tego doskonałą okazję. Katarzyna Grochola w tej oto książce pokazuje na czym tak naprawdę się doskonale zna. Na opowiadaniach miłosnych, które nie zawsze są cukierkowo szczęśliwe. Autorka przedstawia piętnaście krótkich opowiadań, które mogą w nas wywołać nawet łezkę smutku. Ale taka jest właśnie miłość – nie zawsze jest piękna. Czasem może powodować w człowieku ogromny ból i cierpienie, dlatego należy na nią uważać. Wiele kobiet w szczególności chwali sobie tą książkę, która jest wyjątkowa, więc warto ją przeczytać.