Autorka naszych czasów

Tania Książka – Katarzyna Grochola to autorka naszych czasów, która jest bardzo lubiana przez czytelników. W szczególności przez kobiety, które bardzo często komplementują jej kolejne książki, jakie pojawiają się na rynku. Może panowie mniej gustują w powieściach obyczajowych, czy też romansach, ale warto wiedzieć, że Grochola postanowiła nawet napisać powieść kryminalną. Wiele osób chwali to, że w nowym gatunku literackim, który był do tej pory nieznany tej autorce, odnalazła się ona znakomicie. Jeżeli weźmie się pod uwagę jej cały dorobek literacki, to śmiało można powiedzieć o prawie pięciu milionach sprzedanych książek. Kilka jej powieści doczekało się nawet ekranizacji filmowej. Katarzyna Grochola jest mamą Doroty Szelągowskiej – znanej prezenterki, która cieszy się wielką popularnością wśród widzów. Jak więc widać, w rodzinie talent nie ginie.

“Makatka”

Książka matki i córki. Oto pierwsza książka, którą Katarzyna Grochola postanowiła wspólnie napisać ze swoją córką. Co z tego wyszło? Bardzo niezwykłe dzieło. To rozmowa dwóch kobiet i różne punkty widzenia. Obydwie opowiadają o ważnych momentach ze swojego życia. Co zapamiętały? Jakie są ich wzajemne stosunki? Wielu czytelników może być zdziwionych tym, co też panie tu mówią. Wydawać by się mogło, że są to zwykłe rzeczy, ale tak naprawdę nie jest. Warto przyjrzeć się, jakie obydwie mają spojrzenie na świat, ponieważ ktoś może zainspirować się tym, co one mówią. Panie mówią o wielu sprawach – nie tylko, jeżeli chodzi o wspólne wspomnienia, ale również o pewne miejsca, wydarzenia, itd.

“Nigdy w życiu”

Jedna z najbardziej popularnych książek tej autorki, która to właśnie została przeniesiona na wielki ekran. W głównych rolach wystąpili Danuta Stenka i Artur Żmijewski. Od nakręcenia tego filmu minęło już wiele lat. Od wydania tej książki minęło już wiele lat, a nic nie traci ona na swojej wartości. Główna bohaterka tej książki to Judyta, która ma trzydzieści osiem lat. Ani nie jest za stara, ani nie jest młoda. Aktualnie kobieta się rozwodzi. Mąż zostawił ją dla innej i Judyta nie widzi dla siebie już szansy na miłość. To nie sprawia, że kobieta się załamuje, ponieważ postanawia pokazać, że na coś ją jeszcze stać. Samotnie wychowuje nastoletnią Tosię, która ma bardzo oryginalne podejście do świata. Judyta postanawia wybudować dom na wsi. Tylko czy samotna rozwódka będzie w stanie dokonać takich rzeczy? Oj, kto jeszcze nie poznał Judyty i jej świata ten ma bardzo dużo do nadrobienia. Jedna z najlepszych książek w ostatnich czasach.